בהריון וחושבת שמגיע לך פיצוי בגין רשלנות רפואית? כל מה שאת צריכה לדעת

תקופת הריון אמורה להיות מאוד נפלאה אך גם מאוד מלחיצה. זו תקופה בה יש ציפייה גדולה לקראת מה שעומד לבוא, התרגשות רבה אך גם לא מעט חששות ופחדים שמא תתעורר בעיה לא צפויה אשר תשפיע על ההריון עצמו או על הלידה בסופה. בוודאי שזה יכול להיות מאוד מלחיץ בגלל המחשבה, שכל דבר קטן עלול לגרום לנזק אצל העובר ולהשפיע על התפקוד שלו בעתיד.

לצערן של נשים רבות, אל תוך הלחץ והמתח הזה נכנס לא פעם גורם נוסף והוא, מקרים של רשלנות בגין רופאים ומטפלים אליהם פונות נשים במהלך ההריון. כתוצאה ממקרים אלו, האישה יכולה להיפגע וכן העובר. יש מקרים בהם הנזק מתגלה באופן מיידי ויש מקרים שהנזק עלול להתגלות רק בעתיד, הרי הלידה כשהתינוק יוצא לחלל העולם ואולי אפילו בשלבים מאוחרים יותר.

תביעות רשלנות רפואית הן דבר מאוד שכיח ולצערנו הרב, אנחנו יכולים למצוא לא מעט נשים מגישות תביעות כאלו בגין מקרים של רשלנות בתקופת ההריון וכן אחרי הלידה. עורך דין רשלנות רפואית מקבל מהאישה את כל החומר הרלוונטי אודות המקרה שלה, בוחן אותו מול גורמים מומחים, מוודא שאכן מדובר על מקרה של רשלנות ואז הוא מגיש תביעה כנגד הרופא, הצוות והמרכז הרפואי בו התרחש הטיפול המרושל.

באילו מקרים יכולים להיות רשלנות רפואית בתקופת ההיריון?

בדומה לכל הליך רפואי אחר, הרי שרשלנות רפואית יכולה לבוא לידי ביטוי בכל מקרה ובכל מצב. החל מבדיקות רגילות שלא התבצעו בצורה נכונה או שלא נסרקו כפי שנדרש, בדיקות מורכבות שלא בוצעו כפי שהן אמורות להתבצע או שלא היתה התייחסות נכונה לתוצאות שלהן, חוסר תשומת לב לטענות של האישה לגבי כאבים או דברים חריגים ועוד.

כפי שציינו, בחלק מהמקרים הנזק הוא מיידי והאישה מושפעת ממנו עוד בתקופת ההיריון. ישנם מקרים בהם הנזק עלול להתגלות אחרי זמן מה, בין אם זה לצערנו בלידה לא טובה ובין אם זה במקרים בהם הלידה עוברת בצורה טובה אך מתברר שהעובר נולד עם מום כתוצאה ממקרה של רשלנות. אז אפשר להגיש תביעה כנגד הרופאים שטיפלו באישה בתקופה זו ולא שמו לב לכך.

מה צריכה לדעת אישה בהריון שרוצה להגיש תביעה?

ראשית, עליה לפנות כאמור אל עורך דין רשלנות רפואית שייצג אותה. הוא ידע כיצד לבחון את הנושא, לאסוף את כל החומרים הרלוונטיים וכן לעבוד עם אנשי מקצוע מתאימים, קרי רופאים שיכולים לספק לו עדות מומחים אם יש צורך בכך. כל עורך דין רשלנות רפואית נמצא בקשר עם רופאים שיכולים לעזור לו בכך.

שנית, חשוב שהאישה תדע לא בכל מקרה ולא בכל מצב, אפשר יהיה להגיש תביעה ולא בכל מקרה בית המשפט יקבל זאת. יש להוכיח מעבר לכל ספק, שאכן היתה רשלנות והיא גרמה לנזק המדובר. במקרים כאלה האישה תקבל פיצוי כספי רלוונטי.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.