האם יש קשר בין הערכה עצמית למבנה הגוף הנשי?

לא מעט מחקרים מבקשים לבחון את הקשר שבין הערכה העצמית שאנחנו רוכשים לעצמנו לבין המראה שלנו ובפרט מבנה הגוף שלנו. זה נכון אצל כלל האוכלוסייה, אך זה מדויק יותר בקרב קבוצות וקהלים מסוימים. סביר להניח למשל, שצעירים יושפעו מכך הרבה יותר מאנשים מבוגרים, מסיבות חברתיות ואחרות.

אך לא רק צעירים יושפעו מכך, גם נשים. ישנם לא מעט מחקרים העוסקים בשאלה האם קיים קשר בין הערכה עצמית למבנה הגוף הנשי. אחת ההוכחות לכך שאכן קיים קשר היא העובדה שאפשר למצוא הרבה מאוד נשים שבוחרות לעבור ניתוחים פלסטיים, דוגמא, ניתוח להגדלת חזה שהוא אחד הניתוחים הפופולאריים ביותר בקרב נשים בקבוצות גיל שונות.

מדוע ניתוח הגדלת חזה הוא פופולארי ואיך זה קשור להערכה עצמית?

ניתוח להגדלת חזה, נועד באופן טבעי בראש ובראשונה לנשים שיש להן חזה קטן. נכון שגם נשים בעלות חזה עם מבנה בינוני או גדול, יכולות לעבור את הניתוח, אך הן לא כל קהל היעד הפוטנציאלי לניתוח מסוג זה. נשים פונות אל רופאים מנתחים, דוגמא ד"ר גוברין המתמחה בסוג כזה של ניתוח, אם יש להן חזה קטן והן רוצות להגדיל אותו.

זה נחשב לניתוח פופולארי מאחר והוא גם יותר תוצאה איכותית וכן בגלל שהוא נחשב בעיקרון לניתוח בטוח, איכותי, ניתוח שיכול לייצר תוצאה טובה. חשוב לציין שעם השנים הפופולריות שלו גדלה, ולראיה כמות הנשים שמעוניינות לעבור אותו ואכן עוברות את הניתוח בסופו של דבר.

קל להבין מדוע ניתוח להגדלת חזה קשר להערכה עצמית ומה הקשר בין הערכה עצמית בכלל למבנה הגוף הנשי. בעולם בו אידיאל היופי הוא מאוד ברור, חד וקשה מאוד לצאת נגדו, הרי שכל אישה שואפת להידמות לו. מאחר ובאידיאל היופי יש הגדרה ברורה כיצד חזה האישה אמור להיראות, אזי שרבות שואפות לכך.

איך מתמודדים עם הערכה עצמית והקשר למבנה הגוף הנשי?

צריך לומר, לא חייבים בהכרח לעבור ניתוח פלסטי בשביל להתמודד עם הערכה עצמית ושינוי של מבנה הגוף, אך אין ספק שאם לאישה יש חזה קטן, אזי שהדרך הטובה ביותר עבורה להתמודד עם הסיטואציה, בפרט כשהיא חשה הערכה עצמית נמוכה, זה אכן באמצעות ניתוח שיאפשר לה לשפר את המראה שלה.

חשוב מאוד להגיע אל הניתוח מתוך מחשבה שזה אכן הדבר הנכון לעשות. האישה צריכה להרגיש שלמה עם ההחלטה שלה, היא צריכה לדעת שאכן זה הדבר הנכון ביותר עבורה. עליה להבין את ההשלכות של הניתוח וכיצד הוא יכול לשרת אותה.

לשם כך, היא תעשה נכון אם תפנה אל דר גוברין ותקבל ממנו את כל המידע הרלוונטי אודות הניתוח והשפעותיו. כך היא תוכל לקבל החלטה בראש שקט, האם באמת הוא ישתלם והאם באמת הוא ישרת את המטרות שלה.

 

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.