איזה תואר מצריך התמחות בסוף הדרך האקדמית שלכם?

כשאתם מחליטים על ללכת ללמוד באוניברסיטה או במכללה, אתם רוצים לבחור תואר שבסופו תוכלו באמת לעסוק במקוצע אותו למדתם במשך השנים.

אך לפני שאתם מקבלים החלטה אל תואר, רצוי שתדעו שיש כמה תארים המבקשים עוד תקופת התמחות בה תצטרכו להתנהל כעובד מן השורה אך למעשה אתם רק מתלמדים המשתפשפים במקצוע המיועד.

עבורכם, הכנו רשימת תארים שיבקשו מכם עוד תקופת התמחות, ללא עוררין –

רפואה

החלטתם על רפואה? החלום שלכם זה להיות רופאים? אתם בוודאי יודעים שזה תואר של לפחות שבע שנים ולאחר מכן תתחיל שנת ההתלמדות שלכם. שנת ההתלמדות ברפואה נקראת סטאז'. לכם יקראו סטאז'רים. אתם למעשה תתמחו בתחילה במיון הכללי ולאחר מכן תעברו להתמחות ספציפית איתה תמשיכו לאורך דרככם הרפואית.

תואר ברפואה לאו דווקא מדבר על דם וסכינים, ישנן פנים רבות לרפואה וההתמחות שלכם יכולה להיות בפסיכולוגיה, בנוירולוגיה, בפיזיותרפיה וכן הלאה.

 משפטים

לימודי משפטים עורכים בין שלוש לארבע שנים ומלמדים על המשפט העברי בארץ ישראל וחוקי המדינה. לימודי משפטים אינם פשוטים ומדובר במלל רב אשר אין מנוס מלזכור אותו. בזמן השנה השלישית לתואר שלכם, תתחילו לחפש משרדי עורכי דין שיקבלו אתכם כמתמחים בטרם תעברו את בחינות הלשכה הידועות כבחינות קשות לכלל.

בסופם של לימודי משפטים, ולאחר שסיימתם את שנת ההתמחות במשרד עורכי דין, תתפנו לשלושה חודשי למידה אשר בסופם תיגשו לבחינות הלשכה המפורסמות שיכריעו האם הפכם בן לילה לעורכי דין, או לא.

תקשורת

תואר בתקשורת כולל בתוכו עולם שלם של אמצעי תקשורת הקיימים בעולם. בין אם מדובר בעיתונאות, ברדיו, ברשתות החברתיות, הטלפונים ובעצם כל דבר המכיל בתוכו תקשורת.

במהלך התואר שלכם, תוכלו לבחור להתמקד בפן תקשורתי אחד שמעניין אתכם במיוחד. למשל, אם בחרתם את הרדיו כמוטיב העיקרי בתואר שלכם, תוכלו להתמחות בתחנת רדיו וללמוד ממש מתוך הקופסא, איך משדרים ומשפיעים על המאזינים בצורה הטובה ביותר.

חינוך

אם אתם חושבים ללמוד חינוך, בראש ובראשונה חשוב שתוכלו להעיד על עצמכם שאתם אנשים סבלניים וסובלניים כאחד. בחינוך ובהוראה יש אפשרויות רבות. כך אם למשל אם הספורט שולט בחייכם, תוכלו להתמחות בחינוך גופני, התמחות המתבצעת בווינגייט ולהתמקצע בהוראה ספציפית.

חינוך, וחינוך גופני בפרט, דורש המון השקעה ואינו דבר שניתן לקח בקלות ראש. תפקידכם יהיה להדריך את הדור הבא להישגים טובים וערכים נכונים.

אפשר להבין מכאן, כי נגענו רק בטיפה קטנה בים. התארים היום הם רבים וניתן למצוא כמעט כל שילוב שעולה לכם על הדעת כדי להגיע למקצוע שמושך אתכם הכי רחוק.

אם החלטתם על התואר שלכם, הכי חשוב עבורכם יהיה להבין שאתם בפני דרך לא מוכרת וחדשה אך טובה, מועילה ומספקת.

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.