כל המיתוסים לגבי תרופות נגד השמנה

במשך השנים, אנחנו יכולים לראות יותר ויותר ניסיונות כיצד להתמודד נגד תופעות של השמנה, לא בהכרח באופן טבעי. כלומר, לא רק דרך שינוי בהרגלי התזונה, פעילות ספורטיבית, דיאטות וכדומה. כל אלה בהחלט יכולים לעזור, אך לא תמיד אנשים מצליחים לקיים אותם לאורך זמן ולכן הם מחפשים פתרונות אחרים שיכולים לעזור להם.

אחד הפתרונות שהפכו להיות מאוד נפוצים, הן תרופות נגד השמנה, דוגמא אוזמפיק. זו אחת התרופות הפופולאריות נגד השמנה המקובלת מאוד ברחבי העולם ובפרט בישראל. רבים בוחרים להשתמש בתרופת אוזמפיק במקום לחפש פתרונות אחרים, מתוך הבנה שהתרופה יכולה לעזור להם להגיע לרמת בסיס מסוימת, משם כבר יוכלו לנהל אורך חיים יותר בריא ולהקפיד על תזונה ושגרת אימונים שתשמור על המשקל החדש.

הבעיה עם תרופות נגד השמנה, בפרט תרופה כמו אוזמפיק, היא שיש הרבה מאוד מיתוסים כלפיהן מה שגורם לאנשים רבים, להאמין להם במקום לנסות אותן, וכך הם מוותרים על הזדמנות להשתמש באמצעי, כלי, שיכול לשרת אותם. צריך לומר, המיתוסים לא נוצרו סתם, אך כמו בהרבה מקרים, לא רק שלא הכל נכון, גם החצאי אמיתות הם הרבה פעמים מאוד משמעותיים ומשפיעים לרעה על הרצון להשתמש בתרופה.

אילו מיתוסים ומה מתוכם נכון

מיתוס אחד והוא נכון לגבי הרבה מאוד תרופות מהסוג הזה, שהן ממכרות. על פניו יש בזה משהו, אך זה יכול להיות נכון לגבי כל תרופה. בסופו של דבר, מי שקובע אם להתמכר או לא, זה המטופל שמשתמש בתרופה. אם הוא נוטל אותה בצורה נכונה על פי ההוראות, אז אין שום סיבה שיתמכר לתרופה.

מיתוס שני, התרופה לא באמת עוזרת. לאורך זמן היא לא באמת גורמת לירידה במשקל. זה לא מדויק, זה נכון שהתרופה לבדה לא תעזור לנו כל החיים, אך היא כן תעודד דעיכה ברצון לאכול, מה שיאפשר לנו לרדת במשקל. אחרי זה אנחנו נצטרך לשמר את זה באמצעות פעילות גופנית ותזונה נכונה.

מיתוס שלישי, התרופות גורמות לנזקים פנימיים. זה לא נכון אלא אם לוקחים כמות גדולה, הרבה מעבר למה שמותר וצריך. כל תרופה שמקבלת אישור למכירה, איננה אמורה לגרום לנו נזקים ויכולה רק לעזור. אנחנו צריכים לקחת אותה במינון הנכון והמתאים לצרכים שלנו.

מיתוס רביעי, לאורך זמן הכל תלוי בתזונה וספורט ולא בתרופות. כמו שציינו בהתחלה, בעיקרון זה נכון אבל יש אנשים שיתקשו בכך ולכן התרופה יכולה לשרת אותם עד לנקודה בה הם ירדו במשקל ואז יצטרכו להיפרד ממנה ולמצוא דרכים איך לשמר את המשקל החדש.

מה חשוב לדעת לפני שלוקחים תרופה נגד השמנה

ראשית, יש לוודא שהיא אכן מתאימה לנו, מתאימה לצרכים ולמאפיינים שלנו. שנית, אנחנו צריכים לוודא שהתרופה אכן טובה עבורנו, לקחת אותה במינון הנכון ולהשתמש בה כפי שרשום בהוראות ולא בשום צורה אחרת.

 

אולי יעניין אותך גם:

Comments are closed.